воскресенье, 12 января 2014 г.

Берестейська унія 1596 рік

Берестейська унія  1596 рік
Для того, щоб Річ Посполита і на далі розвивалась,польською владою і колами католиків було визнано за необхідність об’єднати православних та католиків, цим самим утворити Українську греко-католицьку церкву або уніатську. Хоч об’єднати церкви прагнули, як православні так і католицькі єпископи, та  бачили  вони зовсім по-різному становище і роль створеної  церкви (уніатської ).
Кожна сторона мала свою причину прихильності  до унії, і це навіть не дивина,тому,що,наприклад: православні єпископи сподівались, що  коли буде підписана унія , то вони та їхня церква будуть захищені  від втручання міщан. Також вони хотіли, аби зберігалось їхнє становище і крім цього, щоб  мали  рівність із католиками.
Католики також мали причини укладання угоди, адже з підписанням угоди вони змогли б ідеологічно захопити українські землі , зміцнити свій вплив на них, а також  збільшити кількість підвладних Ватикану.
Зразу після  офіційного підписання унії(1596 р.), собор розділився на дві частини: православні та уніати. Проте перші  одразу відхилили унію і не були її прибічниками,  а другі-прийняли її та погодились із  верховенством  Папи Римського, який зберіг  усі православні обряди і церковнослов’янську мову також при цьому було прийнято  основні догми католиків.
В результаті православ’я було визнане незаконним, оскільки союз(унія)насаджувались силою, чим католики і сподівались денаціоналізувати прилеглі  народи. Після цього активно  розгортається  довга  боротьба проти унії, де беруть активну участь беруть  не тільки селяни, а й міщани та козаки. В подальшому вона стала  національно-визвольною боротьбою  проти кріпатства, католицького та польського гніту…

Комментариев нет:

Отправить комментарий