вторник, 14 января 2014 г.

Павло Тетеря


Одразу після смерті Богдана Хмельницького, розгорнулась боротьба за владу. І велась вона, в основному, між його родичами. Адже кожен вважав, що якщо вони мають родинні зв’язки та певні заслуги У Визвольній війні, то відповідно і право на гетьманство, мають не менше. І одним з претендентів на владу, був саме Павло Тетеря(справжнє прізвище якого - Морожковський).
Роду він був шляхетського,освіту отримав в уніатських закладах і почав свою кар’єру з судового урядовця. Якби не було повстання Богдана Хмельницького, то можливо, він і залишився б, в подальшому, чиновником. Вступивши до повстанців, він досить швидко здобув авторитет та прихильність більшості.
Отримав Павло Тетеря булаву, одразу після зречення від неї Юрія Хмельницького, і так як він був завзятим прихильником Богдана Хмельницького, то вважав, що йому вдасться  втілити ідею «великого гетьмана». Єдиною перешкодою було те, що передана таким способом йому булава,надавала лише прав наказного гетьмана, але Тетеря хотів справжнього гетьманства, тому згодом скликає раду для отримання його. Саме завдяки підкупу він добивається свого.
Ставши гетьманом Правобережної України, він зближається з Польщею(для протистояння Росії та щоб приєднати згодом і Лівобережну Україну).  Та це тривало не довго, одразу після того, як польські війська повернулися до Польщі, розгортається ціла низка повстань. В результаті, він змушений був вибрати нового наказного гетьмана-Ханенка. А сам вирушає до Польщі, де хотів спровокувати конфлікт між турками та поляками та нічого з того не вийшло, там він і помирає

Комментариев нет:

Отправить комментарий